w

Jak wygląda uroczystość zawarcia związku małżeńskiego

Małżeństwo poświadczone notarialnie jest formą małżeństwa. Wiele par decydowało się na zawarcie związku małżeńskiego zgodnie z prawem cywilnym. W przypadku ślubu nie ma konieczności dopilnowania wszelkich formalności związanych z zawarciem małżeństwa notarialnego, gdyż za to odpowiada kościół. Sama ceremonia ślubu cywilnego odbywa się w urzędzie stanu cywilnego i trwa zwykle nie dłużej niż 20 minut. Oczywiście w tym ważnym dniu panna młoda i pan młody, świadkowie i rodzina, krewni i przyjaciele są chętni do udziału w weselu. Na weselu obecni byli również urzędnicy świętujący wesele.

Podczas ceremonii urzędnik najpierw wygłosił stosowne przemówienie na temat godności i roli małżeństwa, a następnie przyszły małżonek powtórzył przysięgę potwierdzającą zamiar zawarcia małżeństwa oraz troskę o stabilność i szczęście małżeństwa. Na końcu tej sekcji panna młoda i pan młody zakładają obrączki ślubne, aby pokazać swój związek.

Po zakończeniu pierwszej i najważniejszej części aktu notarialnego małżeństwa nadszedł czas na ponowne małżeństwo. Jest to akt małżeństwa podpisany przez nowożeńców, świadków i urzędnika stanu cywilnego, który zawarł związek małżeński. Po ostatniej formalnej części wesela czas na błogosławieństwa, gratulacje i toasty. Zgodnie z tradycją pannie młodej i panu młodemu gratuluje najpierw weselnik, potem świadek, a potem wszyscy, którzy chcą dzielić się szczęściem z nowożeńcami. Jednak, aby życzyć nowożeńcom zdrowia i szczęścia, życzenia są zwykle składane w innym, bardziej uroczystym pokoju.

W dzisiejszych czasach wiele narzeczonych i stajennych zdecydowało się na zawarcie małżeństwa poświadczonego notarialnie poza rejestrem, co sprawia, że ​​ceremonialny charakter jest inny. Do najpopularniejszych miejsc wybieranych przez Pannę Młodą należą dom Panny Młodej, piękne lub ważne miejsce w otoczeniu natury, czy wreszcie bardziej luksusowe, jak łódź na pełnym morzu, samolot czy balon lecący nad miastem.

Logo

Niniejszy artykuł pochodzi z zewnętrznego serwisu

Kliknij Czytaj dalej, by zobaczyć całość!


Czytaj dalej...
Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik