w

Jak dobrze wypaść na fotografii rodzinnej?

W przeszłości najlepszym sposobem podróżowania z rodziną była fotografia – naprawdę? Czasami twoja twarz lub postawa mogą kwestionować tę ogólną zasadę. Pozując do portretu rodzinnego pamiętajcie, że zdjęcie ostatecznie pojawi się w albumie rodzinnym, lub już teraz jako dobre wspomnienie dla Waszych rodziców. Najpierw zastanów się, kto najlepiej ustawić się obok zdjęcia. Nie ma potrzeby wybierania członków najbliższej rodziny. Możesz robić zdjęcia z mamą lub siostrą przy wielu innych okazjach. Skorzystaj z okazji i zrób sobie zdjęcia obok amerykańskiej ciotki lub wujka z ciepłego kraju.

Nie przesadzaj, chyba że chcesz zwrócić na siebie uwagę każdego, kto wypaczy Twoje zdjęcie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w tym przypadku nie można cieszyć się złym imieniem podczas zjazdu rodzinnego. Jeśli twój kuzyn posypie cię błotem na pytanie, kim jest dziewczyna w różowym futrze, możesz nie czuć się dobrze. Ubrania nie powinny być zbyt odważne i prowokacyjne. Nie noś głupiej miny. Aparat uchwyci każdy z nich. Unikaj ziewania, kichania, pogardy lub obrzydliwości. Zwróć uwagę na efekt „zamkniętych oczu”. Uśmiechnij się delikatnie i zrób przyjazny wyraz twarzy.

W fotografii rodzinnej każdy powinien postawić swoje stanowisko, zajmą się tym profesjonalni fotografowie. Jeśli jednak polegasz tylko na amatorskich zdjęciach podczas rodzinnego spotkania, upewnij się, że wszyscy na zdjęciach są widoczni. Jeśli matkę otacza mąż jej siostry, musi to być dla niej złe. Pozując do zdjęcia, nie można się denerwować. Postawa, która sugeruje przysłowie „trwać w”, z pewnością nie będzie miała pozytywnego wpływu na twoją fotogeniczność. Spróbuj sie zrelaksować. Pamiętaj, aby oczy nie dryfowały – nie trać kontaktu z soczewką.

Fotografię rodzinną można również wykonać w dobrze zaaranżowanym studiu fotograficznym. Zwykle są to bardzo poważne zdjęcia. Aby zapewnić im spontaniczne odprężenie, możesz dodać ciekawe rekwizyty lub przebranie. Zdjęcia rodzinne można też robić w plenerze, w parkach, parkach rozrywki czy ogrodach rodzinnych. I jeszcze jedno – nie utrzymuj bliskich relacji z ludźmi, którzy nie mają pozytywnego związku. Jeśli konflikt zaostrzy się, fotografia domowa nie będzie dla Ciebie.

 

Logo

Niniejszy artykuł pochodzi z zewnętrznego serwisu

Kliknij Czytaj dalej, by zobaczyć całość!


Czytaj dalej...
Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik